adwokat rozwód katowice

Adwokat – jakie pełni funkcje?

Adwokat jest także nazywany obrońcą sądowym. Możemy się do niego zgłosić w wielu różnych sytuacjach. Jest on prawnikiem, który posiada najszersze uprawnienia i może reprezentować nas w każdej sprawie. Może on być nam przyznany z sądu, jednak możemy go sobie także wybrać sami. Adwokat rozwodowy posiada specjalizację w prawie rodzinnym i rozwodowym, jest to więc w pewnym sensie osobna profesja. Adwokat rozwodowy zajmuje się sprawą jednego z małżonków i działa na jego korzyść. W przypadku rozwodu bowiem mamy do czynienia z różnymi innymi sprawami prawnymi, takimi jak podział majątku, lub jego ustalenie w przypadku braku intercyzy oraz prawo do opieki nad dzieckiem.

Jak może nam pomóc w przypadku rozwodu?

Adwokat będzie nas wspierał od strony prawnej przez cały czas trwania sprawy rozwodowej. Adwokat rozwodowy stale będzie z nami w kontakcie i będzie nam przekazywał wszystkie potrzebne wskazówki, jak się zachować, w jaki sposób składać wszystkie zeznania, jakie pisma pisać i w jaki sposób. Wskazówki owe są niezwykle ważne, ponieważ mogą one zaważyć na naszej pozycji. Adwokat dodatkowo zawsze może odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania, jeżeli nurtuje nas pewien problem. Ponadto, jeżeli sprawa rozwodowa będzie trwać dostatecznie długo, nasz adwokat zadba także o to, byśmy nie ucierpieli z powodu byłego współmałżonka.

Ile mogą trwać sprawy rozwodowe?

adwokat rozwód KatowiceSpraw rozwodowych jest bardzo wiele i każda z nich jest inna, dlatego też trudno jest określić czas, w którym rozwiążemy wszystkie problemy z naszym rozwodem. Często bywa tak, zwłaszcza przy orzeczeniu o winie, że napotykamy wiele dodatkowych problemów. Jest to niestety dość częste w dzisiejszych czasach, jednak gdy mamy przy sobie odpowiedniego i uznanego adwokata, nasza sprawa rozwodowa z pewnością zakończy się naszym sukcesem.

Jak wybrać dobrego adwokata?

Wbrew pozorom dość łatwo jest znaleźć dobrego adwokata. Musimy po prostu zacząć szukać wszędzie i poznawać opinie o różnych specjalistach w tej dziedzinie. Warto jest skontaktować się ze znajomymi i przyjaciółmi i dowiedzieć się, czy nie mają znajomego adwokata rozwodowego, którego można bez obaw polecić. Można także sprawdzić, czy nie mamy w kręgu znajomych osoby, która podjęła się owej profesji. Jeżeli nie znajdziemy nikogo takiego wśród naszych bliskich, warto jest poszukać w Internecie najbliższej kancelarii adwokackiej, w której adwokaci specjalizują się w sprawach prawa rodzinnego oraz rozwodowego.

Czy zawsze możemy wyjść korzystnie?

Jeżeli zajmie się naszą sprawą odpowiedni adwokat, wtedy jak najbardziej możemy mieć pewność, że wyjdziemy bez szwanku z całej sprawy, która niekiedy może trwać przez parę lat. Bywają oczywiście sprawy, z których nie udaje nam się wyjść nie będąc poszkodowanymi. Zależy też po czyjej stronie leży wina. Sprawa, którą powierzamy naszemu adwokatowi zapewne będzie trwała co najmniej parę tygodni, więc należy także uzbroić się w cierpliwość.

spacer